Ana sayfa güncel Öğrenci İçin Bireysel Emeklilik

Öğrenci İçin Bireysel Emeklilik

Yutulan kart nasıl geri alınır, atm kart yutması, atm karta neden el koyar

Bireysel emeklilik sistemi, çok öncelerden beri ülkemizde kullanılıyor olsa da, son dönemlerde bu kadar artış olması ve gündemden bir an olsun düşmemesinin nedeni, devlet tarafından bireysel emeklilik hesabı açtıran kişilere uygulanan desteklerdir. Yüzde yirmi beş olarak belirlenen bu destek, sadece bununla da kalmıyor, bankalarda açtırılan hesaplar belirlenen fonlarda da kendisine değer katıyor. Fakat, bireysel emeklilik sistemi hakkında bilinmeyen ve yanlış bilinen birçok durum vardır. Bunların başında da bireysel emeklilik sistemi için çok büyük ödemelerin yapılması gerektiği ya da öğrenciler gibi net geliri olmayan kişilerin bu imkanlardan faydalanamayacakları düşüncesidir. Öncelikli olarak bu bilgilerin hiçbirisi net bir şekilde doğruyu yansıtmamaktadır. Çünkü, öğrenci için bireysel emeklilik paketleri her geçen gün yenileniyor ve bu sayede, çok düşük tutardaki ödemelerle bile emekli olma şansı elde ediliyor. İşte bankalara göre öğrenci için bireysel emeklilik paketleri ve bunların sağladığı avantajlar.

Halk Bankası Genç Emeklilik

Halk Bankası, üniversite kampüslerinde bulunan şubelerinden, Kasım ayı içerisinde bu emeklilik paketlerinin tanıtımını yapmaya başladı. Buna göre, üniversite öğrencileri, Halk Bankası üzerinden yapacakları bireysel emeklilik için aylık 50 Türk Lirası ödeme gerçekleştirecek. Bu ödemeler, Halk Bankası’nın belirlemiş olduğu fonlarda değerlendirilecek ve yüzde yirmi beşlik devlet katkısı da ilave edilecek. Kişiler, açtırmış oldukları bireysel emeklilik hesaplarını istedikleri

zaman kapattırabilecek ya da ödeme yapamayacakları dönemde dondurabilecekler. Fakat, kapattıran kişiler, eğer 10 yıllık bir ödeme yapmamışlarsa, devlet desteği çıkartıldıktan sonra, yatırmış oldukları ana parayı alabilecekler.

QNB Finansbank Cigna Finans Emeklilik

QNB Finansbank, öğrenci için bireysel emeklilik paketi geliştiren bir diğer bankadır. Bankanın geliştirmiş olduğu bu kredi paketine göre, aylık minimum ödeme tutarı 80 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kişiler bu tutarı ödedikten sonra, diğer pakette olduğu gibi devlet desteğinden ve fon getirilerinden de faydalanabilecekler. QNB güvencesine geçen Finansbank, bireysel emeklilik için başvuruları banka şubelerinden kabul etmekte ve bireysel müşteri temsilcilerine gidilerek yapılan başvurularda tüm detaylar anlatılmaktadır. Cigna Finans üzerinden açılan bireysel emeklilik hesabına da, kişilerin belirleyeceği tarihlerde ödemeler gerçekleştirilecek, mobil uygulamadan da bu ödemeler ile elde edilen fon getirileri takip edilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here