Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite dönemlerinde öğrenciler, her türlü finansal kaynaktan en iyi şekilde faydalanmak durumundadırlar. Aldıkları burslardan evden gelen harçlığa kadar aylık hesapların en ince şekilde yapılması gerekmektedir. En ince hesapların yapıldığı zamanlarda bile maddi destek ihtiyacı duyan öğrencilerin yardımına bankalar koşmaktadır. Bankalar, üniversite öğrenimi bittikten sonra aktif iş hayatına geçecek olan bireylerle daha erken üniversite yıllarında çalışmak isterler. Öğrencilik yıllarında kurulan finansal ilişkiler ileride yüksek kazançlar sağlanacak olan dönemlerde de devam ettirilecek ve bu şekilde banka bir türlü karlı çıkmış olacaktır. Yazının devamında, öğrencilerin kredi kartı alabilecek oldukları bankalar ve kredi kartları hakkında bilgiler aktarılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Play Kart

Üniversiteli gençlere yönelik hazırlanan kredi kartı, Play kart, 500 TL limitle sunulan ve World kart özelliklerine sahip olan bir kredi kartıdır. Play Kart’ ın üniversiteli gençlere dönemsel olarak sunduğu çeşitli kampanyalar bulunmaktadır; giyimde, sinemada ya da benzeri alanlarda yapılan alışverişlerde indirim sağlaması gibi avantajları bulunmaktadır. Alışverişlere devam edilmesi durumunda kart üzerinde World puan birikmekte ve bu biriken World puanlar, ileride yapılacak olan alışverişlerde kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Genç Kart

Ziraat Bankası, geleceğin meslek sahibi şimdinin ise üniversiteli öğrencileriyle daha erken dönemlerde tanışmak için Genç Kart adıyla kredi kartı sunmaktadır. Ziraat Bankası’ ndan Genç Kart alacak olan öğrenciler bankanın müşterisi oldukları ilk 5 yıl için herhangi bir kart ücreti ödemek durumunda kalmazlar. Kartın limiti lisans öğrencileri için 500 TL, yüksek lisans öğrencileri için 800 TL doktora öğrencileri için de 950 olarak sunulmaktadır. Genç Kart son zamanlarda banka kartı ile birleştirilerek sunulmakta ve yenilenmektedir ve bu şekilde kartların kullanımı konusunda daha pratik çözümler sunulmaktadır. Ziraat Bankası Genç Kartlar MaximumCard özelliklerini de bünyesinde bulundurmaktadır. Alışverişler sırasında kişilerin maxipuan biriktirmeleri ve biriken puanları daha sonraları alışverişlerinde harcamaları mümkün olmaktadır.

Akbank AxessExi26

Adından da anlaşılabilecek olduğu gibi 26 yaşından genç olan üniversitelilerin faydalanabilecek oldukları kredi kartıdır. Yıllık olarak 20 TL gibi kabul edilebilir bir tutarda kart kullanım ücreti alınsa bile kartın kullanımının ilk yılında herhangi bir ücret alınmamaktadır. Exi26 kartın sahip olduğu Axess kart özelliği sayesinde üye işyerlerinde yapılacak olan alışverişlerde puan toplanması ve biriken puanların daha sonraki alışverişlerde kullanılması mümkün olmaktadır.

İş Bankası İş’te Üniversiteli

Kredi kartı limiti 400 TL de sunulan İş’ te Üniversiteli kredi kartı, üniversiteli öğrencilerin en sık tercih ettiği kredi kartları arasında bulunmaktadır. Birçok üniversite öğrencisinin bu kredi kartını tercih etmesinin sebebi, kredi kartı kullanımı için yıllık ücret alınmıyor oluşudur.

Başlangıç olarak 400 TL gibi bir limitle sunulan bu kredi kartı için, ödemelerin düzenli devam ettirilmesi ve kartın alınmasının üzerinden birkaç yıl geçmesinin üzerinden telefon bankacılığı ya da şube aracılığıyla limit artırımı talebinde bulunulabilecektir.

İş’ te Üniversiteli kredi kartı Maximum kart özelliği taşımaktadır ve üye işyerlerinde ekstra taksit ve puan toplama avantajı sağlamaktadır. İş’ te Üniversiteli kredi kartları aynı zamanda Müzekart özelliği taşımaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı altında bulunan müzelere giriş sağlanması için oluşturulan kampanyalardan faydalanarak ücretsiz giriş sağlanabilir.

TEB ÜniversiTEB

Başlangıç olarak 400 TL gibi limitlerle sunulan kredi kartı üniversiTEB, ödemelerin düzenli şekilde devam ettirilmesi sonrasında arttırılabilecektir. Bonus Card özelliği taşıyan bu kredi kartı üye işyerlerinde avantajlı alışveriş deneyimi sunmaktadır. Bonus Card özelliğine sahip olmasından dolayı güncel olan tüm kampanyalardan faydalanabilmekte ve puan toplayabilmektedir. ÜniversiTEB kartına ayrı olarak düzenlenen dönemsel kampanyalar bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse hafta içi gerçekleştirilen 50 TL ve üzeri alışverişlerden sonra hafta sonu satın alınacak sinema biletinin %50’ si TEB tarafından karşılanmaktadır.

HSBC Advantage Campus

HSBC’ nin öğrencilere özel sunduğu kredi kartı olan Advantage Campus, 500 TL ile 750 TL arası limitlerde sunulmaktadır. Advantage anlaşmalı işyerlerinde yapılan alışverişlerde ve harcamalarda çeşitli indirimlerden ve kampanyalardan faydalanılabilmektedir. Kartın yıllık kullanımı karşılığında 38 TL ücret kesilmektedir.

HSBC Advantage Concept Üniversiteli

Üniversite öğrencilerine yönelik, yıllık kart kullanım ücreti olmayan bir kart oluşturmaya karar veren HSBC bankası, 18 ile 25 yaş aralığında bulunan üniversite öğrencilerinin kullanabilecek olduğu, taksit yapma ve puan toplama özelliklerine sahip Advantage Concept Üniversiteli kredi kartını oluşturmuştur. Taksit erteleme, belirli kampanyalardan faydalanmak için ayrı şekilde bir ödeme yapmak gerekmektedir.

QNB Finansbank CardFinans GO

Öğrencilere yönelik kredi kart sağlayan bankalardan biri de QNB Finansbank’ tır. CardfinansGO adı ile sunulan bu kredi kartı ile taksit fırsatlarından faydalanılabilmekte ve bankanın anlaşmalı olduğu firmalar ile yapılacak alışverişlerde ve harcamalarda çeşitli ayrıcalıklardan faydalanılabilmektedir.

Hakkında Kredi Hesabi

İlginizi Çekebilir!

Telefonu nakite çevirme Yöntemleri

Telefonu Nakite Çevirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Telefonu nakite çevirme işlemleri nasıl yapılır? Faturaya ek telefonu nakite çevirme mümkün mü? Acil nakit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir