Ön Onay Alanlar Kredi Alabilir mi?

Kredi başvurularında sıklıkla görünen bilgi ön onayın alındığı bilgisidir.  Özellikle internet üzerinden ya da cep telefonu vasıtası ile yapılan kredi başvurularında banka müşterilerinin başvuru sonuçları ön onay alındı yönünden olmaktadır. Bu bilgi krediyi kullanmak üzere kredi notunun yeterli olduğu gösterir. Ancak bu bilgi kredinin kesin olarak kullanılabileceği ifade eden bir bilgi değildir. Ön onay alındığında bankanın sizden genellikle kredi kullanımınıza onay verilebilmesi için bazı evrak talepleri olacaktır. Özellikle ilk çalışılan bankalarda yaşanılan ön onayda evrak talebi bazı bilgilerin eksik ya da birbirileri ile çarpışması sonucu olabilir.

Kredi Başvurusunda Onay

Bu evrakların teslimi kredinizin mutlaka onaylanacağını gösteren bir durum değildir. Evraklar ve bankada bulunan bilgileriniz karşılaştırılarak yeniden bir değerlendirme yapılır. Eğer belgelenemeyen bir gelir varsa ya da verilen bilgilerde hata bulunuyorsa kredinin on onay sonrasında reddedilmesi söz konusu olabileceğinden bu evrakların titizlikle hazırlanması ve kredi başvurusu sırasında belirtilen bilgiler ile örtüşmesi önemlidir. Girilen adres bilgisi ile ikamet adresinin tutmaması dahi red durumuna neden olabileceğinden bu evrakların çarpışık bilgi barındırmaması gerekir.

Ön onay alınma durumuna neden olan bir diğer durumda bankada bulunan evrakların güncelliğini korumaması olabilir. Sizin bankaya belirttiğiniz iş bilgilerini artık değişmiş olabilir ve bilgi veri tabanında bulunan bilgiler ile örtüşmeyebilir. Bu durumda onay almanız söz konusu iken sadece bu bilgilerin güncellenmesi için ön onay durumuna düşebilirsiniz. Bu gibi bir durumda güncel evrakların teslimi ile beraber kredinizin kullanılması süreci hemen başlatılabilir. Verilen güncel evraklar ile beraber başvuru süreçleri yeniden başlatıldığında yeniden bir onay süreci devreye girer. Bu onay sürecinden güncel bilgilerin yeterli olmaması durumunda kredini reddedilebileceğinden ön onay alınan kredilerin kesin kullanılabileceğinin düşünülmemesi gerekmektedir.

Ön Onay Mesajı

Ön onay bilgilendirmelerinde banka başvuru sahibini şubeye beklediğini belirten bir mesaj iletilecektir. Eğer hangi evrakların gerektiği yönünde ayrı bir bilgilendirme mesajı almadıysanız banka şubesine gitmeden önce işlemlerinizi hızlandırabilmek adına bankayı arayıp hangi evrakların istenildiği bilgisine ulaşmanızı öneriyoruz. Böylelikle zaman kaybetmeden kredinizle ilgili net sonucu alabilir ve kısa sürede kredinizi kullanabilirsiniz.Dilerseniz Anında Kredi Almanın Yolları sizlere yardımcı olabilir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir