Bursa Osmangazi Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı (SYDV) İnternettenYardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son dönemde covid-19 salgını sonrası vatandaşların nakdi yardımlara daha çok ihtiyacı olurken salgın tedbirleri nedeniyle vatandaşların fiziken başvuru yapmasının önüne geçmek adına artık internet üzerinden yardım başvurusu yapılabiliyor. Bu aşamada Tüm il ve ilçelerde kurulu olan vakıflar vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü desteği vermeye çalışıyor. Bursa Osmangazi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteriyor ve internetten online yardım başvurusu alan yerlerden bir tanesi. Osmangazi ilçesinde ikamet eden yardıma muhtaç insanlar buradan yardım başvurusunu online olarak yapabiliyor.

Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa ili Osmangazi İlçesi SYDV yardım başvurusu yapabilmeniz için atacağınız adımları sizlere sıralamak istedik. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus vakıf mesai saatleri içerisinde yardım başvurusunu alıyor olmasıdır. Yani hafta içi sabah 8:00 ile 17:00 saatleri arasında başvurunuzu salgın tedbirleri kapsamında internetten yardım başvurusu olarak yapabiliyorsunuz. Sırasıyla yapmanız gerekenler ise şu şekilde;

  • Osmangazi SYDV İnternet Sitesine gidin. (Buradan gidebilirsiniz)
  • Açılan sayfadaki formu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak kaydet butonu ile başvurunuzu tamamlıyorsunuz.

Bursa Osmangazi SYDV Online başvuru sonrası Kaymakamlık vakıf heyeti başvuruyu incelemeden önce kişinin hane geliri, ihtiyaçları, yardıma muhtaç olup olmadığı gibi hususları değerlendiriyor. Bu değerlendirme sonrası Mütevelli heyeti kişinin ihtiyacı olduğuna kanaat getiriyorsa buradan yardım yapılması kararı çıkıyor. Karar sonrası ise vakıf personeli kişiye ilgili yardım desteği için gerekli adımı yapıyor ve sizlere SMS kanalıyla bilgilendiriyor. Bunun yanında isterseniz telefonla başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Gerekli bilgi desteğini 0 224 220 86 10 numaralı telefondan, basvuru@osmangazisydv.org.tr adresinden alabilirsiniz.

Osmangazi Sosyal Yardım Vakfı Nerede?

Bursa Kaymakamlık Vakıf edresi ise Kaymakamlık Ek Hizmet Binası Altıparmak Bursa adresinde bulunuyor. Buraya fiziken gidilerek destek alınması mümkün ancak teknik olarak salgından korunmak adın online yardım başvurusu yapılabiliyorken gitmekte doğru olmayacaktır.

Bursa Osmangazi SYDV yardım başvurusu vatandaşların kolaylıkla yapabilecekleri mecra. Ancak buraya yardım başvurusu yapabilmeniz için öncelikli olarak adresinizin bu ilçede kayıtlı olması gerekir. Aksi takdirde yardım almanız mümkün görünmüyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Kripto Yatırımcılarının Bilmesi Gereken 3 Terim

Kripto paraya yatırım yapacaksanız bazı terimlere hakim olarak karşılaşacağınız riskleri en aza indirebilirsiniz. Özellikle analiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir