Türk Telekom Findeks Kredi Notu Öğrenme

Türk Telekom Findeks Kredi Notu Öğrenme

Bu yazımızda sizler için ilk olarak Findeks nedir bunu araştırdık. Daha sonrasında ise bu konuda oluşan kredi notunun nasıl öğrenileceğine yönelik yaptığımız araştırmayı sizlere sunmayı amaç ediniyoruz. Bu nedenden olsa gerek yazımızda merak eden kesime oldukça faydası olan bir yazı olacağı da kesin. Dediğimiz gibi ilk olarak Findeks’in ne olduğunu sizlere konu ile alakalı kapsamlı bilgi verme niyeti içerisindeyiz. Hadi gelin bir bakalım isterseniz neleri ele aldık sizler adına. Şimdi başlayalım isterseniz.

Findex Nedir?

Türkiye’de bulunan dokuz bankanın konu ile alakalı birlikte hareket etmesi neticesinde Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından kurulmuş olan bir platformu ifade etmektedir. Özellikle de hizmet ettiği kesimi ele almak gerekli olur ise eğer bireylerin yanı sıra reel sektöre de hizmet vermektedir. Finansal boyutta kontrol sağlaması nedeni ile Findex sayesinde elde edilecek bazı kontrol araçları bulunmaktadır. Bunlar bankların yanı sıra diğer finansal kurumlardaki kredi borçları, limitleri ve kredi notudur. Bu sayede bu üç bilgiye kolay bir şekilde ulaşmış olacaksınız.

Findex’e Üye Olma

Şimdi de yapılması gerekenleri ele alalım isterseniz. Findex kredi notu sorgulaması size iki türlü kayıt sağlamaktadır. Findex’e bireysel üyelik almak için findex.com’a girerek giriş yap butonundan gerekli adımları takip ederek ücretsiz bir şekilde sisteme kayıt olmuş olursunuz. Eğer ki istediğiniz Findex Ticari üyelik ise giriş yap kısmından aynı şekilde devam edip ticari kısmına yönelmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra ticari üyelik için aktivasyon kısmını da özen göstermeniz gerekmektedir. KKB’de hizmet veren bankalar üzerinden bu işlem gerçekleşmektedir.

Findeks’ten TC Kimlik No İle Kredi Notu Öğrenme

Findex’in sağladığı diğer bir kolaylık ise size kredi notunuzun ne olduğunu kolayca belirtmesidir. KKB servisi sayesinde findeks.com üzerinden kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu platforma üye olmanın ücretsiz olduğunu da sizlere belirtmek isteriz. Üyelik adına gerekli bilgiler ise, “.C. kimlik numarası, kişisel kimlik bilgileri ve aktif bir cep telefonu numarası” şeklinde sıralanmaktadır. Şimdi de sizlere kredi notunuzu sorgulamak adına nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgi verme niyeti içeresindeyiz. Siz de bu adımlara dikkat ederek kolay bir şekilde amacınıza ulaşabilirsiniz.

Kredi Sorgulamak İçin Takip Edilecek Adımlar:

-İlk olarak Findeks’e üye olmanız gereken bir koşuldur (yukarıda size bunu ifade ettik).

-Üye olmanız halinde sistemde belirttiğiniz cep telefonuna gelen kod ekrana girilmelidir.
-Sonra kredi notu sorgulama sekmesine tıklanılmalıdır.
-Üçüncü adım yapıldıktan sonra ödeme ekranını önünüze gelecektir. Bunun yanı sıra  sizlerin verdiği kredi kartı veya banka hesabından bu hizmete yönelik yanı kredi notu sorgulaması için işlem ücreti alınmaktadır.
Ücretin ödenmesinin gerçekleşmesi halinde kendi kredi notu raporunuza ulaşmış olacaksınız. Bunun yanı sıra üyelikte verdiği cep telefon numarasına gelecek olan SMS ile kişinin kredi notunun kaç olduğu öğrenilmiş olacaktır.ilave bir bilgi daha vermek gerekir ise eğer bir daha sorgulama yapmamanız halinde Findex üyeliğiniz için ek ücret alınması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Eğer ki siz tekrar sorgulama yapmak isterseniz aynı ücretin alnacağını da belirtmek gerekli olacaktır.

Avea (Turk Telekom), Turkcell, Vodafone Findex SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Başlıktan da anlaşılacağı üzere kendi operatörünüz üzerinden de bunu rahat bir şekilde sorgular hale geldi sistem. Bu arada operatörler ile yapılan anlaşma neticesinde kolay bir şekilde kredi notu öğrenilir hale gelmiştir. Bu sayede kredi raporunuzun telefonunuza bir SMS şeklinde gelmesi oldukça kolay bir hal almıştır. Kredi notu herkesin bildiği üzere kredi verilirken oldukça öneme sahip olan notlar arasında yer almaktadır. Özelikle de günümüz koşullarını ele almak gerekli olur ise eğer kredi demek pek çok kişi veya ticari kuruluş adına oldukça önem arz eden niteliğe sahiptir. Bundan olsa  gerek insanlar da kredi notlarının peşine düşmektedir. İşte siz de yapacağınız araştırmalar neticesinde kendinize ait olan tablonun farkına varabilirsiniz. Özellikle de ticari amaçlar adına kredi olmazsa olmaz bir niteliğe sahiptir.

Not olarak gelmiş olan kriterde 1 en riskli grubu ifade etmektedir. 1900 ise riskliler içinde en az riski olan kesimi ifade etmektedir. İster Türk Telekom isterseniz Turkcell ya da Vodafone olmanız fark etmeniz kolay bir şekilde kredi notunuzu sorgulamanız mümkündür. öğrenmek adına yapılması gereken ise T.C kimlik numarasından sonra boşluk bırakılıp doğum yılınızı yazarak 1122’ye kısa mesaj şeklinde atmaktır. Bu sayede Kredi Notunuz SMS şeklinde cep telefonunuza gelecektir. Bir örnek ile size bunu ifade etmek gerekli olur ise eğer 12345678911 1987 yazıp 1122’ye yollamanız yeterli olacaktır. Sorgulama ücreti bütün operatörler adına 9 TL’dir. Genel olarak bilgilerimiz bu yönde idi. Umarım sizlere gerekli ve kapsamlı bilgiyi vermişizdir. Bu sayede siz de kendi adınıza bir yol çizmenize vesile olacaktır. kolaylıklar dileriz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir