Ana sayfa Kredi Notu Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme nasıl yapılır?

Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme nasıl yapılır?

Turkcell SMS ile kredi notu öğrenme nasıl yapılır?

Son zamanların en gözde konularından bir tanesi findeks uygulaması olmaya başladı. Özellikle finans ile yakından ilişkisi olan her kesimden insanın işlerini kolaylaştıran ve bilgileri barındıran bu uygulama hızlı bilgi alışı için de oldukça etkili bir yöntem. Genellikle kredi notu sorgulama ve bu sistemde ki profilinizin bir dökümü oluşturulmaktadır. Findeks tarafından sizlere daha rahat hizmet vermek adına Turkcell telekomünikasyon firması ile anlaşma sağlamış ve tek bir SMS yardımı ile findeks bilgelerine ulaşma imkanı tanımıştır. Sizlerde Turkcell müşterisi olmasınız halinde Findeks. com’a girerek üye olmanıza ve giriş yapmanıza olanak vermeden kolaylıkla sorgulama yapmanızın önünü açmaktadır.

Elbette ki Turkcell bir telekomünikasyon firması ve bu firmanın finans kurumu ile ne gibi yakın ilişkisi olduğu merak uyandırabilir. Bildiğimiz gibi artık mesaj atarak kredi başvurusu, kredi onayı, kredi kartı başvurusu gibi birçok bankacılık işlemini de halletmekteyiz. Bu başvuru kodları sayesinde firma bildiri almakta ve sonrasında müşterilerine gerekli bilgiyi vermektedir. İşte Findeks ile uygulanmakta olan sistemde aynı bu şekilde işlemektedir. Sizlerin belli bir numaraya belli bir kod ile göndereniniz mesaj sayesinde sizlere ait kredi notu bilgileri aktarılacaktır. Turkcell bu noktada Merkez Bankasının bir kurumu olan Kayıt Kredi Bürosu ile işbirliği yapmış ve bu yeni finans sistemini uygulamaya koymuştur. Elbette ki bu sistem hem bilgi almak isteyen bireylerin işine yarayacak hem de bir nebze sistemsel kolaylık oluşturulacaktır. Bu noktada Turkcell’in bu atılımı da çok doğru gözükmektedir.

Bireyler aynı zamanda ticari ilişkilerinin olduğu kişiler adına da bir takım önemli bilgileri Findeks Kredi Notundan öğrenebilir ya da Turkcell yardımı ile tek bir SMS ile de bu bilgiye ulaşabilir. Turkcell hatlı numaralardan yapılacak SMS işleminde TC kimlik numarası ve doğum yılı aralarında birer adet boşluk bırakılarak 1122 numarasına mesaj şeklinde gönderilmelidir. Bu bilgilere bağlı olarak da önceki kredi notunuzun, mevcut bulunan kredi notunuzun ve kredi notunuzun iyiden kötüye doğru bir ibrede gösterimi SMS olarak sizlere ulaştırılmaktadır. Kişilerin Turkcell numaralı hatlarından yapmış oldukları ve TC kimlik numaralarını vererek eşleştirdikleri bu hizmetin de bedeli bulunmaktadır. Bu hizmet bedeli için ise 9 TL bir ücret gerekmektedir.

Findeks Nedir?

Bankacılık sistemi içinde sıklıkla duyduğumuz ya da işlemlerimizi yaparken sıklıkla başvurulan bir not bulunmaktadır. Her müşterinin bankacılık işlemlerinde yaptığı her işleme bağlı olarak puanlama yapılmaktadır. Bu puanlama sistemi de kredi notu adını verdiğimiz bir notu oluşturmaktadır. Kredi notu kişiseldir. Bu not aşağı ya da yukarı olarak şekilde de bir değişim gösterebilir. Bankacılık işlemlerinizde özellikle kredi kartı talepleri, kredi çekme istekleri, kredi miktarları ya da bilumum hizmetler için kredi puanı göz önünde bulundurulmaktadır. Findeks sistemi ise bu puanlamaların yer aldığı ve bilgilerin tamamını oluşturan sistemin adıdır. Bu sistem sayesinde kullanıcılar, finans ile alakalı birçok sistemi öğrenebilirler. Çeklerin karşılıklı olup olmadığı, müşterinin kredi notu, kendi kredi bilgileriniz, bankacılık işlemlerinde ki cezalı konumunuz hepsi göz önüne alınarak incelenmiş ve bir grafik halinde sunulmuştur. Sizlerde bu bilgileri kolaylıkla bu sistem üzerinden öğrenebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here