Yüksek Miktarda Kredi Almanın Püf Noktaları

Düşük geliriniz ve başka nedenlerden dolayı kredi alımlarındaki talebiniz istediğiniz limitlere uygun olmayabilir. Bu durumda yüksek miktarda kredi almanın püf noktaları sizin yardımınıza yetişecektir. Bu anlamda istediğiniz tutarlardaki limitlere yaklaşabilmek için atacağınız adımlar önemli. Belki sizin tam anlamıyla ilacınız olmasa da BDDK yasaları, kredi yönetmelikleri, hangi şartlarda alındığı hakkında bilgi sahibi olmak her daim birkaç adım önde olmanıza neden olacaktır.

Yüksek Miktarda Kredi Almanın Yolu Kredi Notu

Finans kuruluşları kredi pazarlamak, daha çok kazanç sağlamak adına kredi notu düşük olan kişilere daha yüksek faizlerle kredi veriyor. Bu anlamda kredi alabilmenizdeki sizin kişisel kredi notunuz önemli. Bu notunuzu sorgulamanız halinde daha uygun faizli kredi yolunu bulabilirsiniz. Finans kuruluşları parasal şartlar dahilinde bu hizmeti verirken son güncellemeler neticesinde e-devlet üzerinden ayda bir kez olsun kişiler ücretsiz olarak bu sorgulama hizmetini alabiliyor. Buradan ilk adımı atabilirsiniz.

En Düşük Faizli Kredi

Kredi notu ve diğer etkenlere bağlı olarak bankaların faiz oranlarında önemli farklar oluşabiliyor. Bu farklar ise sizin ödeme taksitinizi artırırken alacağınız kredi limitini düşürüyor. Bankaların vereceği faiz oranı araştırılırsa en düşük faiz ve taksit oranını bulabilirsiniz. Bu durumda düşük taksit yüksek kredi tutarı demek oluyor. Küçük puan farkları ciddi farklar oluşturmuyor olsa da 0,50 ve daha yüksek puan farkları ciddi aralıkları oluşturur. Bu nedenle bankaların faiz oranları iyi araştırılmalıdır.

Kredinin Vadesi Kredi Limitini Artırıyor

Geçtiğimiz dönem en fazla 36 ay olan ihtiyaç kredilerinin vadesi 60 ay ile beş yıla çıkarıldı. Bu oldukça uzun bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yandan konut kredileri de 120 ay vadeler ile 10 yıllık sınırlara kadar çıkarken bazı bankalarda bu durum biraz daha farklı ve 180 aya kadar uzayabiliyor. Uzayan vadeler sizin kredi limitinizi artırıyor. Fakat burada ödeyeceğiniz faiz tutarı da artış gösteriyor ki cebinizden fazla para çıkıyor. Buna rağmen yüksek miktar kredi almak için bu alternatif değerlendirilebilir.

Kredi Planlaması Önemli

Bankalardan borç para alınması belli planlara bağlanıyor. Bu planların dışına çıkmamak, yasal olarak mağduriyetlerin önüne geçmek adına ödeme planına sağdık kalınması gerekir. Kredi yasaklısı olmanın ana temel nedeni bankalara olan borçların zamanında ödenmemesi ve hiç ödenmemesidir. Üç aylık ödenmeyen borçlar belli sorunlara neden oluyor. Üç ay sonrasında yasal takip söz konusu edileceğinden problem büyüyor ve haciz ile icra söz konusu. Bu anlamda planlamanızı iyi yapmanız gerekir ki sonraki dönemde bankalardan yine kredi alabilin. Bununla birlikte istediğiniz yüksek miktarlarda kredi limitini artırma yollarından birini daha tamamlamış oluyorsunuz.

Kredi Alımlarındaki Gelir Durumları

Kredi geri ödemesine konu olan taksit tutarı gelirinizin yüksekliği ile beraberinde kredi limitini de artırıyor. Düzenli işinizin gelirinin yanında farklı ek gelirleriniz de olabilir. Bu gelirlerinizi belgelendirme yapabilirsiniz. Bu belgeler ile gelirinizin yüksek olduğu, ödeme gücününüzün bulunduğunu kanıtlarsınız ve yüksek miktarda kredi alımı söz konusu edebilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir