Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

Akıllı cihazların artmasıyla birlikte kurumların da bu yönde harekete geçtiği görülüyor ve mobil uygulamalar sayesinde müşterilerine ve kullanıcılarına da çok daha iyi hizmet vermek adına birçok kurum Google Play ve IOS mağazalarında bulunan mobil uygulamaları ile beraber yerini almış vaziyette. Web siteleri üstünden de online hizmet vermekte olan kurumlar mevcut bulunuyor. Bankalar da bu kurumların arasında bulunmuş durumunda ve internet bankacılığı ile şubeye gitmeden ve ya ATM’lere gitmeden işlemler saniyeler içinde yapılıyor. Güvenlik sorunu yaşanmaması garantisi veren bankalar, bu uygulamalar ile internet siteleri aracılığı ile bu kolaylığı sağlıyor. Ziraat Bankası bu kurumların içinde yerini almış bir vaziyette ve internet bankacılığında öncü bankalardan birisi oluyor.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı İle Şifre Alma ve Başvuru

Ziraat Bankkart kredi kartı ve şube ile internet bankacılığı hesabının açılması talep ediliyor. Şayet hesap sahibi ise internet bankacılığı açtırılmış ise bu işlemi yapmaya gerek olmuyor. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı hesabı varsa burası tıklanarak hesaba giriş yapılabilir. Hesap yoksa eğer burası tıklanarak başvuru işlemleri gerçekleşiyor.. Başvuru işleminde ilk önce TC kimlik numarası ve cep telefonu numarası isteniyor. İnternet bankacılığı hesabı açtırmak için sadece Ziraat Bankası müşterisi olmak gerekiyor.

Açılan bu sayfada istenen öteki bilgiler, Ziraat Bankkart ya da kredi kartı oluyor. Şayet bu bilgiler yanınızda yoksa hesabın yer aldığı bir Ziraat Bankası şubesine gidip işlemleri şubeden yaptırılabiliyor. Şubede uygulan işlemlerin arkasından, Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı giriş şifresi cep telefonuna gönderiliyor.

İnternet Bankacılığı İle Şifre Alma

Online bir biçimde başvuruda TCKN kayıtlı bulunan bankada cep telefonu numarasını mutlaka girmek gerekiyor. Bu bilgiler giriş yapıldığında ise kayıtlı bulunan cep telefonuna bir onay şifresi gönderilerek ekranda bulunan bu şifrenin girilmesi isteniyor. Ekranda istenilen öteki bilgileri girdikten sonra başvuru tamamlanıp, İnternet Şubesi giriş şifresi cep telefonuna SMS olarak gönderiliyor. SMS ulaşmadığı zaman, internet sitesi üstünden Şifremi Unuttum linki ile Müşteri İletişim Merkezi üstünden ilk şifre oluşturuluyor.

Ziraat İnternet Bankacılığı ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.webkredi.org/ziraat-mobil-bankacilik-ziraat-internet-bankaciligi/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir