Anne Kredisi Nedir ve Hangi Bankalar Verir?

Şekerbank, annelere ya da yeni anne olacak kişilere yönelik ihtiyaç kredisi grubunda değerlendirilebilecek “anne kredisi” adı altında kredi sunumunda bulunmaktadır. Anneliğin zor ve büyük emekler gerektiren bir dönem olduğunu şüphesiz ki herkes biliyordur. Şekerbank, annelerin annelik dönemlerinin ilk zamanlarında karşılaşabilecek oldukları mali sorunların üstesinden kolay şekilde gelmeleri ve  hastane ve doktor masraflarını karşılamada zorluk yaşamamaları için anne kredisi adı altında kredi sunumunda bulunmaktadır.

Yeni doğan bebeklerin tüm kontrollerinin en iyi şekilde gerçekleştirilmesi ve karşılaşılabilecek herhangi bir sorun karşısında mali sorun yaşanmaması için ailelerin ve özellikle de annelerin bu kredileri kullanmalarına imkan tanınmaktadır.

Yukarıda da bahsedildiği gibi bu kredileri kullanmak isteyen kadınlar, bankaya anne olduklarını ya da anne olacaklarını kanıtlayan doktor raporu ile Şekerbank şubesine gidebilirler. Eğer annelerin çocukları birkaç yıl içinde doğmuş ve bu krediden faydalanmak istiyorlarsa, çocukların 2 yaşını doldurmamış olduklarını kanıtlayan kimlik belgelerini bankaya giderken yanlarına alabilirler.

Her kredide olduğu gibi anne kredisinde de bankanın beklediği bazı gereklilikler bulunmaktadır. Bu gerekliliklerin başında, kredi kullanacak olan anne ve anne adayları kişilerin düzenli bir gelire sahip olmaları ve kredi skorlarının bu kredileri kullanmaları için herhangi bir sorun teşkil etmemesidir. Kredi kullanacak olan annelerin maaş bordrolarını bankaya göstermeleri ve kredi notlarının da kötü durumda olmaması durumunda, istenen kredilerin kullanılmasında herhangi bir sorun olmayacaktır.

Kredi koşulları konuşulurken kredinin kullanılmasında faydalanılabilecek vade sayısına ve faiz oranlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Anne kredisi olarak kullanılacak olan bu kredi yine bir ihtiyaç kredisi statüsünde sunulmaktadır. Kişilerin istedikleri ya da gerek faiz oranları gerekse masraflar bakımından diğer bankalardan daha avantajlı teklifler almaları durumunda kredi kullanma seçimlerini diğer bankalara da yönlendirebilecek olduklarını belirtmek gerekir. İhtiyaç kredileri, çok uzun olmayan vadelerde sunulduğu için faiz oranları yüksek olacaktır. Daha düşük faiz oranına sahip ve daha avantajlı kredilerin sunulduğu bir banka bulunduğu zaman, maaş bordrosu ve kredi skoru gibi durumlar yine bu bankalarda da geçerli olacaktır. Bu şartların sağlanmasından sonra da istenilen tutarlarda kredi kullanılabilecektir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir