Daire Nasıl Satılır? Konut satışı nasıl yapılır

Emlak sektörü zamanla artış göstermiş ve inşaat sektörünün gelişme göstermesi ile birlikte daha da değer kazanmaya başlamıştır. Mevcut konjektür de insanların sahip oldukları gayrimenkulleri satmak ya da gayrimenkul almak için ilk başta emlak işi yapan yer ve kişileri tercih etmektedirler. Emlakçıların seçilmesinin belirli sebepleri mevcuttur.

   Sebepler

– Belirli bir müşteri potansiyelinin olması

– Gayrimenkullerin alım satım fiyatlarını bilmeleri

– Bir müşteri ve hali hazırla gayrimenkul portföylerinin olması

  Diğer Gelişmeler

Kişi ya da şirketler gayrimenkul işi yaparken belirli oranlarda komisyon almaktadırlar. Alınan bu miktarlar genellikle satılan gayrimenkulün üzerine eklenerek gayrimenkulü alan kişiden tahsil edilmektedir. Teknolojinin hızla gelişmesi ve sanal platformaların hayatımıza girmesi ile birlikte sanal platformlarda alım satım sektörleri oluşmaya başlamıştır. Bu platformlarda satıcılar mevcut gayrimenkullerinin çeşitli özelliklerini yazarak (resim, pafta numarası, adresi gibi) aracısız bir şekilden doğrudan alıcıya sunulabilmektedir.

Gelişim karşısında gayrimenkul işi yapan şirket ya da kişiler mevcut platformları kullanmaya başlamış, bu durum ise emlak sektörünün eski yerini sanal ortama taşımıştır. Bu durum eski emlakçılık mantığını top yekun değiştirmiştir. Önceleri sadece bulunduğu bölgelerde bu işi yapan yerel kuruluşlar ve kişiler bu sayede Türkiye genelinde alım satım yapabilmektedirler. Sanal platformlar için de belirli bir miktar ödeme yapılmaktadır. Sanal satış platformlarına üye olduktan sonra ilk reklamınız için ücret ödemeniz gerekmezken daha sonraki reklamlarınız için belirli bir ücret talep edebilmektedirler.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir