Evkura borcum var icralık olur muyum? Eve Haciz Gönderirler mi?

Evkur, ürünlerin kredisiz ve kurum içi finansal destekle satıldığı bir perakende zinciridir. Birçok tüketici kredi kartı kullanmadığından mobilya, elektronik, ev eşyaları gibi birçok ürünü faturalı almayı tercih ediyor. Mağaza, konut sakini ise herkese fatura yoluyla mal satmaktadır, ancak benzer ekonomik nedenlerle mal satın alan kişiler borçlarını ödeyememekte hatta ödeme aczine düşmektedir.

EVKUR Borcu Olanlara Haciz Olur mu?

Borçlanma aylık olarak planlanır Genelde kredi ertelemesi durumunda faiz yükü dışında bir sorun yoktur. Evkur borcu olduğunda kurum yetkilileri tarafından aranacak ve bir ödeme hatırlatıcısı ile karşılaşacaksınız.

Ancak üçüncü kez, hatta son ödeme tarihinden bir gün sonra bile ödeme yaparsanız, bir uyarı mektubu ve bir uyarı mektubu alırsınız, ardından şirketin avukatları sizi arar ve mutlak ödeme talep eder. Bu nedenle, arka arkaya üç kez ödeme yapmadıysanız, çalışma zamanı dosyası size yaklaşacaktır. Kısaca gerçekleştirilmeden önceki son para çekme işlemi diyebiliriz.

Evkur Taksit Ödenmezse Ne olur?

Evkur taksit ödenmezse ne olur? Evkur İcraya Verir mi? Diye merak edenler için bilgi verelim. Ancak işin tahsilat zamanında daha doğru bir şekilde eve gelebilmesi için şartlar ve koşullar ile alacaklıların borçlarının tahsilinde zorluklar olmalıdır. Örneğin, sabit bir gelir (Maaş) Araba, ev, arsa gibi mülkler edindiyse, borçlunun evi avukatlar tarafından evi tahmin etmek için pek kullanılmaz. Ancak borçlu, borçları için teminat vermezse, o zaman borçlu evine gelebilir, ödeme zorunluluğu yoksa, yeniden yapılandırır, taksitini öder ve 1/4 maaş keser.

Teminattan kaçınmak için avukatlar ikna edilmeli veya yeterli güvenlik sağlanmalıdır. Burada belirtilen yükümlülüklerin, icra müdürünün veya hâkimin gözetimindeki yükümlülüklerin hapis cezasına kadar uzayabileceğini belirtmek önemlidir. Mutlaka değil, hiç kimse bir söz vermeye zorlanamaz. Bununla birlikte, icralık olma veya farklı işlemlerin olmaması adına ve bu durumlardan kaçınmak için ödeme yapamayacağınıza söz vermeyin.

Evkur İcra Dosyası Masrafı Ne kadar?

Kredinizi geri ödemediyseniz veya arka arkaya üç veya dört taksit ödediyseniz, şifrenizi e-devlet sistemi üzerinden girip size verilip verilmediğini düşünebilirsiniz. Öyleyse, açık bir yönetici dosyanız varsa, kalanı görüntüleyebilirsiniz.  Accor aracılığıyla yürütme sürecini zaten başlattıysanız, ödeme emri adresinize gönderilecektir. Yedi gün içinde bir kredi geri ödemesi talep etmek için gönderileceksiniz. Yedi gün içinde itiraz etme hakkına sahipsiniz ve herhangi bir itiraz gelmezse, suç kesindir.

Okunmalı : Banka borçlarından dolayı maaşa haciz gelir mi?

Şimdi borcun üstesinden gelmek için belli şartlar olmalı, mesela borç size ait değil, borç ödendi, imza size ait değil ama haklı gerekçeler olmalı, ancak borç yerine prosedüre itiraz edilebilir. Örneğin 2020’den itibaren 5500 TL daha az borç için bu durum sadece maliyet itirazlarına açıktır Kısacası performans şartı bu tutardan az ise ödeme emrini bildirdikten sonra yedi gün içinde itiraz etmelisiniz. Evkur icra dosyası için detaylı bilgiler paylaşılmıştır.

Hakkında Turan Aydın

1998 yılından bu yana bilişim hizmetlerinde çalışan Turan AYDIN, Ekonomi, kredi ve finansal açıdan sorunlar ile ilgili araştırmalar yapıyor. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Kamu Yönetimi ile Fotoğraf ve Sinema Kameramanlığı eğitimi gördü. Resmi kurum ve kuruluşlardan gördüğü eğitimlere istinaden almış olduğu onlarca sertifikaya sahiptir.

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir