Ana sayfa Emlak Hızlı Ev Satma Yolları, nasıl hemen evi satarım

Hızlı Ev Satma Yolları, nasıl hemen evi satarım

Ev insan hayatı için insanlığın varoluşundan bu yana barınma ihtiyacını karşıladığı yegane temeldir. Bir evde barınabilmek insanlar için yaşamını sürdürmesi açısından oldukça önem taşırken bir gelir kaynağı da olabilir. Ev sahibi olmak artık çok daha kolaylaşmış durumda. Ülkemizde ev sahibi olma yaş ortalaması 35’tir.

 EV SATIMININ PÜF NOKTALARI

Ev alım satımı gayrimenkul bağlamında emlak piyasasına hareketlilik getiren bu durum ev satılırken daha hızlı satmanın da bazı yolları vardır. Evi satılığa çıkarıp sadece pencereye satılık yazmak evin satış süresini çok fazlaca uzatır. Ev satılmaya karar verildiğinde mutlaka bir emlakçı ile anlaşılması gerekir. Emlakçı ile anlaşmak ücretinde biraz yüksek tutmak emlakçının ev satımında ilk sizin evinizi satmaya çalışmasına neden olur.

  SOSYAL MEDYA REKLAM ARACI OLABİLİR

Ev satımında yapılacak bir diğer hızlı satım yolu da sosyal medyayı kullanmaktır. Sosyal medyada takipçisi yüksek reklam sitelerine ilan verilmesi evin satımını çok daha hızlandırır. Hal böyle olunca sosyal medya üzerinden de birçok müşteri bulunabilir. Evin hızlı satılması için evin iç dizaynında da değişiklikler yapılabilir. Ev ile beraber verilecek bir televizyon ünitesi insanlar için cezbedici olabilir.

30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Ev alma arayışında olan tüketicilerin uzun vadede ev alma hayalini bankalar 20 yıldan 30 yıla çıkarak bir nevi karşılamış oldu.  İlk olarak inşaat alanında evlerin alım satım işlemleriyle ilgili bir durgunluk yaşanmasından kaynaklı olarak bankalar ve Emlak GYO bir araya gelerek bu süreçte dar gelirli aileler dahil olmak üzere herkesin kolaylıkla ev satın alabilecekleri bir çözüm yolu bulmaya çalıştı.

Yapılan görüşmeler sonucunda Emlak GYO önderliğinde ve bankaların kabul etmesiyle konut kredileri 20 yıla kadar çıkarıldı. Belirli dönemlerde yapılan faiz indirimleriyle inşaat sektörüne verilen canlılık bankacılık alanında da hareketlilik sağlamıştır.

 Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Herkesin hayat gayesi için en önemli amacı kendi evinin sahibi olabilmektedir. Kira derdinden kurtulmak ve ev almak isteyenler için bankaların sundukları imkanlar her geçen gün artıyor.

2018 yılına girilmesiyle birlikte yapılan kampanyalara bir yenisi daha eklendi. Konut kredisi almak isteyen vatandaşlar için vade 30 yıla kadar çıkarıldı. Bu kampanyayı sunan bazı bankalar müşterilerinin vade uzadığında faiz artar düşüncesine kapılmaları ve kolay ödeme yöntemleriyle ev sahibi olmaları adına faiz oranlarında da yaptıkları kampanyalarla kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

  30 Yıl Vadeyle Evi Kimler Alabilir?

Bu kampanyayı uygulayan bankalara müracaat etmeniz halinde sizden istenilen belgeleri tamamlamalısınız. Kampanyadan faydalanabilecek olan kişilerin ise düzenli bir gelirinin olması şartı aranan ilk kriterlerdendir. Kredi notunun da uygun olması halinde bireyler bu konut kredisinden faydalanarak evlerini satın alabilmektedirler.

  Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

30 yıl vadeyle konut kredisi almak istediğinizde 18 yaş üzerinde olmanız gerekir. Başvurusu sırasında finans durumunuzu ortaya koyan gelir belgenizin ve kimlik belgenizin yanınızda olması gerekir. Hazırlanan ekspertiz raporuna göre talep ettiğiniz 30 yıl vadeli krediniz banka tarafından onaylanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here