Ana sayfa Kartsız Para Çekme Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır

2020 Yılında kredi faiz oranları hangi seviyelere gelir?

Kartsız Para Çekme Ziraat Bankası.Türkiye’de bankacılık sektöründe ilk isminden bahsettiren devlet bankası Ziraat Bankasıdır. Bu anlamda adına yakışır olarak her ilden öte ilçelerde bile şubesi olan tek banka olarak dikkatleri üzerine topluyor. Bu nedenle müşteri sayısı da oldukça fazla. Banka kişilere rahat imkanlar veren ve kısıtlama olmadan hareket etmesini sağlayan bankamatiklerden işlem yapılmasında kartsız para çekme hizmeti de veriyor.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme

Teknolojinin elverdiği ölçüde bankamatiklerin hizmete girmesinden sonra internetin herkese ve her sektörü çok kolaylık getirdiğini söylememek olmaz. Bu anlamda tüm dijital teknolojiyi yakından takip eden Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi için bankanın mobil bankacılık ürününün kullanılması gerekir. Kişiler neden mesainin açılmasını, kayıp olan kartını bulunmasını, bir banka şubesine gitmeyi zorunla hale getirsin ki. Bu nedenle hesabınıza bağlı olarak size verilmiş olan bankkart combo olmasa dahi para çekiminizi yapabilme imkanları size veriliyor. Kartsız olarak para çekimi yapacaksanız burada atacağınız adımlar şu şekilde;

Kartsız Para Çekmede Sırasıyla

  • En yakın bir Ziraat Bankası ATM’sini bulun
  • Kartsız giriş menüsünü seçin.
  • Para çekme menüsü sonrası cep telefonunuzu ve TC kimlik numaranızı girin.
  • Açılan sayfada hangi hesaptan çekmek istediğinizi seçin.
  • Bu aşamadan sonra telefonunuza gelen şifreyi bankamatiğe girin.
  • Daha sonra çekmek istediniz tutarı girin ve paranızı çekin.

Kartsız işlem için başvuru

Ziraat Bankası kartsız para çekme işlemi için öncelikli olarak bu hizmeti almak istediğinize dair bir başvuru yapmanız gerekiyor. Bu başvuruyu Ziraat telefon bankacılığı, banka şubesinden ve bankamatiklerden yapılabilir.

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası kartsız işlem menüsü ile bir çok bankacılık hizmetini veriyor. Burada para yatırma işlemi için 20 bin lira gibi bir limit söz konusu iken kartsız para çekme için en fazla gün içerisinde 500 lira çekebiliyorsunuz. Bu tutar azami olup sonraki yıllarda artırılabilir.

Kredi kartı ile banka kartını tek kartta toplayan banka sizlere kart taşımama özgürlüğü getiriyor. Bu özgürlük sayesinde istediğiniz yerden para çekimi söz konusu. Fakat bu hizmeti sadece yurt içindeki bankamatiklerde alabiliyorsunuz.  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dahil diğer ülkelerde bu hizmeti alabilmeniz mümkün değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here