Kredi Kartı Borcu Erteleme, Ekstre Atlatma, Sorgulama, Öğrenme

Kredi kartlarımız ile yaptığımız alışverişler neticesinde her ay düzenli olarak tarafımıza gönderilen ekstrelerde harcamalarımızı inceleme fırsatımız bulunuyor. Bu harcamalardan bir çoğu yakıt ve gıda için yapılan harcamalar olması bizlerin taksitlendirme yapmamıza engel. Fakat borcumuzu ödeyemediğimiz zamanlarda ekonomik sıkıntı içerisine gireriz. Hesap dönemi sonunda bir asgari tutar bize çıkarılıyor olsa da bundan fazlasını ödemek mantıklısı. Fakat asgari tutarı da ödeyemez haline gelirsek burada kredi kartı borcu erteleme işlemi yapabiliyoruz. Bu da bankalar arasında farklılık gösteren bir hizmet.

Kredi kartı borçlarımızı ertelememiz için ise bankamıza başvurmamız gerekir. Erteleme işlemi için internet bankacılığı en çok başvurulan yollardan. Bankanın çağrı merkezini arama ile de yapabileceğimiz bu başvurularda genel olarak kredi notu değeri dikkate alınmıyor. Fakat burada şunu önemli olarak açıklamak gerekiyor. Çünkü burada yapacağınız erteleme işlemi için faiz oranları yüksek olarak uygulanıyor.

Okunmalı : Kredi Kartı Borcu Sorgulama Öğrenme

Kredi Kartı Borcunu Ne Kadar Süreyle Erteleyebilirim?

Kredi kartı borcunuzu erteleme yapmanız için nakit yada taksitli alışverişleriniz için kullanabiliyorsunuz. Taksitli alışverişleriniz için ek taksit avantajı da bu hizmet için. Kart borcunuzu erteleme süresi bankalara göre değişiyor ve bu süre 1 ay ile 9 ay arasında değişiklik gösteriyor. En fazla 9 ay erteleme Denizbank Bonus Kredi Kartı dikkatleri çekiyor. Ayrıca bu kart borçlarınız için ihtiyaç kredisi de alabiliyorsunuz. Bunun için ise vadeniz 36 ay’a kadar çıkabiliyor.

Bankalar faiz oranlarını farklı olarak değerlendiriyor. Bunun için hangi kartı kullandığınız ve banka da önem arz ediyor. Kredi Kartı Ekstre Erteleme Nasıl Yapılır başlıklı yazımızda bankaların kredi kartları ile yaptıkları erteleme işlemi, ertelemenin adımları, başvuru yolları ve hesaplamalar gibi ayrıntılara kredi kartları nezdinde ulaşabiliyorsunuz. Faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle tüketiciler tarafından çok tercih edilmeyen bu hizmet için genel olarak tüketici kredisi alınıyor olduğunu da hatırlatmak isterim.

Gecikmiş Kredi Kartı Borcunu Erteyebilir miyim?

Bankalar kart borcunu erteleme işlemi için ekstre kesildikten sonra asgari borcun ödenmesi için son güne kadar olan aralıkta başvurunun yapılmasını istiyor. Genel olarak bunun dışındaki sürelerde ekstre erteleme söz konusu değil. Fakat yine de bu durum bankaların inisiyatifine kalmıştır. Bankalar istedikten sonra her türlü borcu erteleme yoluna gidebilir. Bunun için yasal bir engel bulunmuyor.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir