Ana sayfa İnternet Bankacılığı Şifresi Al TEB İnternet Bankacılığı Şifre Al

TEB İnternet Bankacılığı Şifre Al

TEB kullanmakta olan kişiler internet veya mobil bankacılık uygulamasını kullanmak için dijital bankacılık hizmeti olan CEPTETEB’den faydalanmaları gerekmektedir. CEPTETEB farklı bir bankacılık sistemi olarak bilinmekte olsa da internet veya mobil bankacılığını kullanmak için bu uygulamanın cep telefonunuzda indirilmiş olması gerekmektedir. Buna ilişkin yaşanacak olan teknik sorunlar veya sorular için CEPTETEB müşteri danışmanlarıyla değil, TEB müşteri danışmanları ile görüşmeniz gerekmektedir. Bu çalışmalar altında CEPTETEB uygulamasının kullanılabilir olması için daha önceden bir mobil bankacılık veya internet bankacılığı kanalarının kullanıma açılmış olması gerekmektedir.

CEPTETEB İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır?

CEPTETEB internet şubesini kullanmanız için Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Banka kartı veya kredi kartına sahipseniz eğer TEB müşterileri internet bankacılığına giriş yapmaktayken internet şube giriş parolasını CEPTETEB uygulaması üzerinden veya TEB’e ait internet sitesi üzerinde yer alan Anında Şifre aracı ile temin etmeniz mümkündür. Bunlara ek olarak istenilmesi durumunda TEB şubelerinden de internet bankacılığı şifrenizi almanız mümkündür.

CEPTETEB mobil veya internet bankacılığı erişebilir olmanız için bir şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer banka kartınız veya kredi kartınız bulunuyorsa bu şifreyi CEPTETEB uygulaması ile değil, TEB sitesinde sağ üst kısımda yer almakta olan Anında Şifre aracı ile şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir.

Kredi kartınız veya banka kartınız bulunmuyorsa, internet şube parolası edinebilmeniz için çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. TEB telefon bankacılığı hattına ulaşabilecek olduğunuz 0850 200 0 600 numaradır. Buna istinaden TEB şubelerini ziyaret ederek de şifre edinebilirsiniz.

TEB İnternet Şubeye Nasıl Girilir

TEB internet şubesi hesabınıza giriş yapabilmeniz için 3 farklı yöntem yer almaktadır.

Tek kullanım şifre ile giriş yapabilirsiniz. İnternet şube giriş ekranında yer almakta olan tek kullanımlık şifre işlemi ile hesaba kayıtlı olan cep telefonunuza şifrenizin gönderilmesi istenmektedir. Gönderilecek olan bu şifreyle beraber boş kutuya yazılmasından sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Pratik şifre işlemi, daha önceden alınmış olan internet bankacılığı şifreniz ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra Pratik Şifre > CEPTETEB internet şube işlemlerimi yapmak istiyorum adımları ile devam edilerek, pratik şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Mobil İmza ile giriş yapmak. BDDK tarafından verilen karar ile birlikte banka hesaplarına giriş sağlayabilmek için mobil imza yönteminin kullanılması artık mümkün hale gelmiştir. Mobil imza işleminden yararlanabilmek için müşteri danışmanları operatörü ile görüşülmesi halinde mobil imza sağlayıcınızı açarak, girişlerinizi bu şekilde yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here