Ana sayfa Krediler Ziraat Tüketici Kredisi Hesaplamaları

Ziraat Tüketici Kredisi Hesaplamaları

Güncel Tüketici Kredisi faiz oranları son yılların en düşüğünde. Bu anlamda nakit para ihtiyacı olan kişilerin finans kuruluşlarının vereceği faiz oranı ile miktar arasında ne kadar ödeme yapacakları önemli. Ülke çapında büyük bir bankacılık ağına sahip olan Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Başvuru ve ne kadar ödeyeceğini hakkında sizler için ayrıntılara yer vermek istedik.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi

Ziraat Bankası Krediye başvuru yolları arasında en eski yöntemlerden birisi olan banka şubesine giderek şahsen başvuru bulunuyor. Günümüzde bu yöntem çok geride kalmış olmasına rağmen çok rağbet gören bir yöntem. Bunun yanında SMS ile başvuru kişinin ön onay alması açısından en pratik olanı. Bununla birlikte Ziraat Bankası resmi internet sitesinden başvuru yapmanız da sizin için ön onay alma yolu. En kolay, hızlı kredi başvurusu, onaylanması ve tahsisi ise Ziraat Bankası İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden. Ziraat Bankası kredi hesaplama için sizlere örnek kredi tutarları üzerinden ödemelerinizi hesapladık. Bu anlamda alacağınız krediler için ödeyeceğiniz vadeler ve tutarları şu şekilde;

Kredi Hesaplama 

Kredi Tutarı 12 Ay 24 Ay 36 Ay
10 Bin Lira 928 511 373
20 Bin Lira 1.856 1.022 747
30 Bin Lira 2.785 1.533 1.121

Buradan başvuru yaparak dakikalar içerisinde kredinizi alıp kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu anlamda en çok kullanılanlar arasında Ziraat Dijital Kredi bulunuyor.

Krediye Başvuruda Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Tüketici kredilerinde başvuru yapmak için bazı belgeleri hazırlamanız gerekebilir. Banka üzerinden maaşınızı alıyorsanız, internet bankacılığı üzerinden krediye başvuru yapıyorsanız burada belge istenmeyebilir. Bu durum bankaya kalmış. Fakat banka şubesinden başvuru ya da ilk kez krediye başvuracaksanız kimliğiniz ve gelir belgeniz ile başvuru yapabiliyorsunuz. Burada değerlendirme sonrası size kredi tahsisi yapılıyor.

Kredi Başvurum Reddedilebilir mi?

Ziraat Bankası Tüketici Kredisine başvurularınız elbette reddedilme olasılığı bulunuyor. Buradaki onay alamama nedeni tamamen sizin geliriniz ya da kredi notunuza bağlı olarak gelişebilen bir durum olur. Sizlerin bankalara karşı borcunuz bulunmuyorsa, aldığınız kredi kartı ve kredilerin ödemelerini zamanın da yapmışsanız, bankalar üzerinde icralık durum söz konusu olmadığı sürece bankalar sizin kredi bilitenizin iyi olduğundan bahisle kredi taleplerinizi olumlu değerlendirir.

Kredi Kartı Başvurusu Ziraat

Ziraat Bankasından kredi almak isteyen kişilere banka tarafından kredi kartı tahsisi talep edilebilir. Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı faizsiz taksitlendirme imkanı veren bir kart. Bu nedenle alım için değerlendirilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here