Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı Ev Ne Demektir?

            Akıllı ev evimizin içinde veya dışında hayatımızı kolaylaştıran buluşlara denir. Yapmaktan sıkıldığımız, yetişemediğimiz ve unuttuğumuz durumlarda bize yardımcı olur. Yaşanabilecek bazı tehlikeli olaylar (yangın, sel veya hırsızlık) gibi durumlarda önceden sezip gerekli olan müdahaleleri yapmayı sağlar. Bu cihazlar sayesinde kendimizi daha güvende hissedebiliriz.

  Akıllı Ev Sistemleri Ne İşe Yarar?

            Günlük hayatta koşuşturmadan dolayı veya canımızın istemediği ya da bizim farkında olmadan yapılması gerek durumlardaki işleri yapmaya yarar. Bu da bizim daha güvende olmamızı sağlar ve evimizde rahat ve huzurlu vakit geçirmemizi sağlar. Akıllı ev sistemleri evimizde kullanılan elektronik cihazlardır. Bunlardan bir kaçı ise;

  Duman Sensörlü Yangın Sistemi

            Evimizde biz farkında olmadan ya da uyurken çıkabilecek yangın durumunda gerekli olan müdahaleyi yapar.

  Telefonla Ev Işıkları Kontrolü

            Evimize girdiğimizde akıllı telefonumuz ile bağlanıp evimizdeki istediğimiz herhangi bir odanın ışığını açmamızı ve kapatmamızı sağlar.

  Parmak İzi Okuyuculu Kapı Kilidi

            Evimizde güvenlik oldukça önemli bir husustur. Bu elektronik cihaz ise evimizde tanımladığımız kişilerin parmak izi haricinde kimsenin kapıyı açmamasını sağlar.

  Akıllı Yemek Ocağı

            Yemek yaparken ocakta unutulan yemekler ise büyük yangın tehlikesidir. Akıllı yemek ocağı ise yanan yemeği anlayıp otomatik olarak altını söndürür, olası çıkacak yangını önler.

 Bu cihazlar hayatımızda önemli bir yere sahiptir.

  Kombiler

            Soğuk veya sıcak havalarda belirli bir dereceye ayarlayıp o derecedeki sıcaklıkta tutar odayı.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir