Enpara Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır

Enpara QNB Finansbank’ın sunduğu dijital bankacılık ürünü olarak hizmet verirken kullanabileceğiniz bir çok banka ATM si mevcut. Yapılan anlaşmalar gereği Denizbank ve TEB bankamatiklerinde olduğu gibi QNB Finansbank ATM’sinden kartsız para yatırma işlemini enpara hesap sahipleri yapabiliyor.

Enpara Kartsız Para Yatırma

Kartsız para yatırma da öncelik hesap numarasının varlığı. Bu numaranın olmaması sizin para yatırmanızı engeller. Bir banka şubesi de olmadığına göre kişinin adına da para gönderme işlemi yapamazsınız. bir çok rahatlığı ile kolaylığı bir arada sunan Enpara internetten yapılan hizmetlere olanak veriyor. Burada aldığınız hizmet önemli. Özellikle müşteri hizmetlerine anlık bağlantı çok kolay. Bu anlamda Enpara Kartsız para yatırma işlemi için şu aşamaları yapmalısınız.

  • QNB Finansbank, Denizbank ve TEB bankamatiklerinden birisini bulun.
  • Kartsız giriş ile para yatırma menüsünü seçin.
  • Hesaba para yatırma seçeneği ile açılan bölümde TC kimlik numaranızı daha sonra telefon numaranızı girin. Bu yasal bir zorunluluk. Parayı kimin yatırdığı bilinmesi gerekir.
  • Daha sonra yatırmak istediğiniz tutarı girin.
  • Parayı yatıracağınız hesap numarasını girdikten sonra telefonunuza kod gönderimi yapılır.
  • Bu kodu ekrandaki bölüme yazın.
  • Para yatıralacak kişi bilgilerinin doğrulunu onayladıktan sonra açılan bölüme parayı koyun.
  • Bankamatik paranızı alır ve sayar. Kurallara uygun paralar ise sayım sonrası onayınızı ister.
  • Onay sonrası para hesaba yatmış olur.

Enpara ATM Kartsız Para Yatırma Limiti

Bankalar limitler dahilinde işlem yapan bir hizmet verir. Burada yatırma ve çekme de limitler söz  konusudur. Para çekme konusunda en yüksek tutar 7 bin 500 lira ile enpara da. Fakat kartsız para yatırma işlemi tüm bankalarda aynı limitlere sahne oluyor. Para yatırma da limitiniz  20 bin lira. Bir defada kırk kağıt para yatırabiliyorsunuz. Bir gün sonra bu limitiniz artar.

Kartsız Para Yatırma İle Fatura ve Kredi Kartı Ödemesi

Enpara Kartsız para çekme işlemleri için sizlere ipuçları vermiştik. Bu imkanlar çerçevesinde para yatırma işlemi yaptıktan sonra mevcut hesabınız üzerinden ödemelerinizi yapabiliyorsunuz. Enpara ile mevcut atm lerden fatura ödemesi, kredi kartı ödemesi yapmanız mümkün olmaz. Fakat kartınız varsa buradan enpara kredi kartınıza para yatırımı yapabiliyorsunuz.

Enpara ile ilgili olarak kartsız para yatırma ve diğer işlemler ile ilgili makalelerimizi ilerleyen dönemlerde yer vereceğiz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir