Halkbank Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır

Devlet bankası Halkbank dijital yoldan müşterilere her türlü bankacılık hizmetini vermeye çaba gösteriyor. Bu anlamda tüm gelişmeleri de kendi bünyesinde uyguluyor. Kartsız para çekme işleminin yanında yapabileceğiniz hususlardan bir tanesi Halkbank Kartsız Para Yatırma seçeneği ile karşımıza çıkıyor. Bu anlamda atacağınız adım ise bankamatik aracılığıyla oluyor.

Halkbank Kartsız Para Yatırma

Bankamatikten kartsız para yatırma işlemini yapabilmeniz için öncelikli olarak bu yatıracağınız hesabın numarasını bilmeniz gerekiyor. Hesap numarası olmadığı zaman kişinin adına para yatırma söz konusu değil. Bu işlem için bir banka şubesini seçmeniz, isme havale göndermeniz gerekir. Bu durumda oldukça masraflı bir işlemdir. Hesap numarası var ise yapmanız gereken Halkbank ATM’sinden kartsız giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra para yatırma menüsü ile TC numaranızı ve telefon numaranızı ilgili bölüme girin. Daha sonra parayı yatırmak istediğiniz kişinin hesap numarası ve banka şube numarası girişi yapılmalı. Bu aşamada doğru bilgi girilmesi enzem. Yine de bir sonraki aşamada kişinin adı ve soyadının ilk iki harfi görünür ve buradan doğru kişi olup olmadığını inceleyin. Onay sonrası açılan para bölmesine paranızı koyun. Burada bankamatik parayı aldıktan sonra sayar. Tutarı size bildirir ve sizde onay vermeniz halinde para karşı hesaba geçer.

Okunmalı : Halkbank Kartsız Para Çekme

Kartsız Para Yatırma Masrafı

Kartsız para yatırma işlemi masrafları ile olan bir hizmet. Burada parayı yatırmak istediğiniz kişiye havale hizmeti görüyorsunuz dersek yanlış olmaz. Muhtemel yatırmış olduğunuz hesap kendinizin dahi olsa yaklaşık 25 lira bir ücret ödemesi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için kartla para yatırma mantıklı adım olabilir. Bununla ilgili bilgileri dilerseniz Halkbank Müşteri Hizmetlerinden edinebilirsiniz.

Kartsız Para Yatırma Limitleri

Para yatırmada size limitler veriliyor. Burada bir gün içinde kartsız para yatırma limitiniz 20 bin lira. Bunun için 40 taneden fazla kağıt para yatıramazsınız. Daha fazlası için ikinci bir para yatırma işlemi yapmanız gerekir. Para çekme limitiniz 2 bin lira. Yatırdığınız paralarda yırtık, kopuk, eski, yıpranmış ve eskimiş olmamalı. Zira bu tür paraları bankamatik kabul etmez ve size iade eder. Bu nedenle yatırdığınız paranın fiziken de iyi durumda olması gerekir.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir