İş Bankası Kartsız Para Yatırma Nasıl Yapılır

Kartsız Para Yatırma İş Bankası. İş Bankası kişilere kartsız para çekmenin yanında kartsız para yatırma seçeneği de veriyor. Nitekim bir çok ödeme İş Bankası ATM si ile yapılabilen bir husus. Burada bu banka üzerinden para yatırımı yapmak istiyorsanız öncelikli olarak yatırmanız gereken hesap numarasını bilmeniz gerekir. İş Bankası Kartsız Para Yatırma işlemi bir banka şubesine gitmeden yapabileceğiniz bir husus.

İş Bankası Kartsız Para Yatırma

İş Bankasının kartsız para çekme işlemi ile ilgili ayrıntılara yer  vermiştik. Bir hesabınıza bağlı olarak yapabildiğiniz bu işlemi yatırma söz konusu olunca her hangi bir bağınız olmasına gerek kalmıyor. Bankanın şubeleri nezdinde hesabınız olsun olmasın herkes yatırabilir. Buradaki fark ta yatırabileceğiniz bir hesabın olmasıdır. Bu hesap numarası sayesinde istediğiniz kişiye belirlenen limitler dahilinde para yatırabilirsiniz.

İş Bankası ATM Kartsız Para Yatırma işlemi için önce İş Bankası bankamatiğinden kartsız giriş menüsü seçin. Para yatırma seçeneği ile açılan sayfada TC numaranızı, cep telefonu numaranızı girin ve parayı yatıracağınız hesap numarasını girin. Burada hesabın bağlı olduğu İş Bankası şube kodu da önemli. Bu kod ile doğru kişiye para gönderimi yapabilirsiniz. Daha sonraki sayfada hesabın kişisinin isminin ilk iki harflari çıkar. Burada kişinin tam ismini görmeniz mümkün değil. Bunun için yaklaşık isim ile onay vermeniz gerekecektir. bu onay sonrası bankamatiğin para bölmesi açılır ve buraya paranızı koyarsınız.

Kartsız Para Yatırmada Para Sıkışmasına Dikkat

Bankamatik paranızı alır sayar ve kontrol eder. Eskimiş, yıpranmış, yırtılmış, yanmış, soluk ve ıslanmış paraları yatırmanız söz konusu değildir. Bankamatik kabul etmez ve iade eder. Yatırırken en fazla 40 tane kağıt para koyabilirsiniz. Daha fazla koyduğunuz zaman paraların sıkışması ve orada kalması söz konusu olabilir. Bu durumda mağdur olmamak adına dikkat edilmeli.Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapmanız gereken İş Bankası Müşteri Hizmetlerini aradıktan sora para sıkışması kaydı açtırmanız gerekir. Çünkü para karşı hesaba geçmez. Kimin olduğu da bilinmez. Burada paranın sıkıştığı saat, bankamatik, tarih ve para miktarı önemli. Çünkü banka 48 saatlik inceleme ile söz konusu bankamatikte fazla para olup olmadığına bakar  ve doğru bilgiler ışığında hesabınız varsa hesabınıza aktarır. Yoksa ir banka şubesine giderek paranızı elden teslim alabilirsiniz.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir!

Güvenli Kira Kredisi, Güvenli Kiracı Sigortası

Artan döviz kurları, enflasyon beraberinden gayrimenkul fiyatlarında artışı getirirken, aynı zamanda kiralanan gayrimenkullerin kira bedellerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir