Yapı Kredi İnternet Bankacılığı şifresi alma

Yapı kredi Bankası internet ve mobil şubesini sizlerde kullanarak havale ve eft gibi para transferlerinden ziyade, kredi kartı borcu ödeme, kredi ödeme, kredi kartı başvurusu, şans oyunları ödemesi, kredi başvurusu, hesap açma ve kapama, yatırım işlemleri, fatura ve diğer ödeme işlemleri, GSM bakiye yükleme işlemleri, bilgi güncelleme, hesap hareketleri ve daha bir çok sayamadığımız özelliği gerçekleştirmeniz mümkündür. Yapı kredi internet bankacılığı şifresi alma nasıl oluyor, diye soruyorsanız aşağıdaki yazımızdan yararlanarak sizlerde yeni şifre oluşturabileceksiniz.

YAPI KREDİ İNTERNET ŞİFRESİ OLUŞTURMA

Yapı kredi bankasının internet şubesinden şifre alabilmek için söylediğimiz adımları takip edebilirsiniz. Yapı kredi bankasında yer alan ‘tek şifre’ oluşturarak güvenli ortam içerisinde internet bankacılığını kullanabilirsiniz. 5 farklı yöntemin yer aldığı şifre işleminde sizde bunlardan bir tanesi ile şifrenizi belirleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden almak istiyorsanız, Yapı kredinin kurumsal web sitesi üzerinde yer alan ‘şifre al – şifremi unuttum’ kısmına tıklayarak, buradan ek kullanımlık şifrenizi hemen belirleyebilirsiniz. Şifre almak yerine giriş yapmanız durumunda size şifre alma ekranı açılacaktır. Buradan TC kimlik numaranız ve müşteri numara bilgilerinizi girdikten sonra devam ederek banka tarafınca istenilen boşlukları doldurduktan sonra şifreniz telefonunuza gelecektir.

ATM üzerinden şifre almak istiyorum diyorsanız, Yapı Kredi ATM’sine giderek ‘kullanıcı/Başvuru işlemleri’ bölümüne giriş yaptıktan sonra ‘kullanıcı işlemleri’ bölümüne giriyoruz. Buradan mobil/internet şube başvurusu/yeni şifre al kısmına tıkladıktan sonra telefonunuza gönderilecek olan şifrenizle beraber artık internet bankacılığı kullanabileceksiniz.

Mobil cihazlar üzerinden oluşturmak istiyorum diyorsanız, Yapı kredi bankasının mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra ‘şifre al/şifremi unuttum’ kısmına tıklayarak burada istenilen bilgi girişini sağlayın. Bilgileri doldurduktan sonra önünüze şifre oluşturma sayfası gelecektir. Buradan girişlerde kullanabilecek olduğunuz kod size otomatik olarak sunulacaktır.

Müşteri hizmetleri ile görüşerek almak istiyorum diyorsanız, Yapı kredi bankasının çağrı merkezi olan 444 0 444’ü arayarak tek kullanımlık şifre istediğinizi belirterek yeni şifrenizi alabilirsiniz. Bankada kayıtlı cep numaranıza gönderilecek olan şifre ve TC kimlik numaranızla beraber bireysel internet şubesi girişi üzerinden bankacılık işlemlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Cep telefonuna gelen şifrelerin 7 günlük kullanım süresi yer almaktadır. Bu süreç içerisinde telefona gelmiş olan şifrenizle giriş yaptıktan sonra şifre değiştirme işlemini de yapmayı unutmayınız.

Hakkında Sifre Alma Rehberi

İlginizi Çekebilir!

Enpara İnternet Bankacılığı Telefon Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dijital bankacılığın öncüsü konumundaki enpara internet bankacılığını kullanan kişiler güvenlik amacıyla cep telefonlarına gelen kod …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir